Sbírka potravin pro Ukrajinu

Od 4. do 11. dubna 2022

Otec Volodimir z farnosti v Chustu říká: "Každý den vydáváme obědy pro 140 lidí. Nemáme jim už co dát."

Nabízíme každému, kdo chce pomoci uprchlíkům, kteří jsou v západní části Ukrajiny, ve farnostech Chust a Bohdan, že se může připojit materiální pomocí. Prosíme především o trvanlivé potraviny, ale i další potřebný materiál. Moc děkujeme za každou pomoc.

Své dary přinášejte do kostela po mši svaté nebo na Obecní úřad.

Prosíme především o tyto trvanlivé potraviny

a hygienické potřeby:

Těstoviny, luštěniny, rýže, masové konzervy, paštiky, rybičky, müsli, cukr, olej (v platových lahvích), čokolády, kakao, káva, čaj, dětské výživy, sunar, nutela, marmelády, instantní polévky Jar, mýdlo,  zubní pasty,  zubní kartáčky,  pampers plenky, hygienické pomůcky pro ženy, čistící prostředky, toaletní papír

Prosím nenoste: domácí výrobky, zavařeniny, potraviny rychle podléhající zkáze, uzeniny, potraviny balené do skla.

Dary se odvezou nákladním autem do farnosti Chust a Bohdan, kde je řeckokatoličtí kněží budou distribuovat všem, kdo jsou z oblastí přímo zasažených válkou. Část proviantu je poskytnuta ukrajinské armádě.

Děkujeme za Vaši štědrost.

Jan Kotík a Vladimír Vojtěch Záleský, děkan Žďárský