2. neděle velikonoční 3. 4. 2016 – Svátek Božího milosrdenství

•   Dnes 3. 4. prožíváme 2. neděli velikonoční – Svátek Božího milosrdenství. Svátek Božího milosrdenství oficiálně zavedl papež Jan Pavel II. 30. 4. 2000, v den svatořečení sestry Faustýny Kowalské, kterou si Ježíš v naší době vyvolil za hlasatelku Božího milosrdenství.

• Zítra, v pondělí 4. 4. je Slavnost Zvěstování Páně. Je to současně Den modliteb za úctu k počatému životu a za nenarozené děti. Místo mše sv. se bude konat Bohoslužba slova v Ořechově u Všech sv. v 18:00, podobně i v Moravanech také v 18:00.
  • Dnes 3. 4. večer proběhne na faře v Moravanech další setkání manželských párů, v 17:00.
  • Ve středu 6. 4. se po adoraci a po mši sv. na první středu v měsíci u Všech svatých uskuteční další setkání Společenství sv. Peregrina.
  •  Ve čtvrtek 7. 4. proběhne příprava na křest dospělých, v Moravanech v 19:00.
  •  V pátek 8. 4. bude mít na faře u Všech svatých setkání mladší mládež, v 19:00.
  • Příští neděli 10. 4. bude v kostele sv. Jiří v Tikovicích od 16:00 už tradiční „jarní koncert“ ořechovských farností. Zkouška chrámového sboru u Všech svatých na tento koncert proběhne v pátek 8. 4. na faře v Ořechově, v 18:30.

Ostatní:

•  Od 21.8. do 28.8. se bude konat tradiční tábor "Senior". Tábor je pro mládež starší 12 let. Tábor se koná na faře v Opatově. Cena 1800 Kč. Kontaktní osoby: Viktor Steingart a Prokop Maša.
  •  Pořád jsem neobdržel potřebné údaje (jméno, příjemní, bydliště, rodné číslo) k proplacení příspěvku mládeži, která se chystá v červenci do Krakova na SDM s papežem Františkem.
  • Naše postní kasičky (postní almužnu) poneseme příští neděli 10. 4. na mši svaté v průvodu s obětními dary. U Všech sv. a v Moravanech je ponesou děti. Proto vás chci poprosit, abyste váš dar „postní almužny“ donesli buď během týdne, nebo příští neděli do kostela. Jménem charity a svým vám ze srdce děkuji za tyto dary.
  • Sbírka na křesťany ve Svaté zemi z Velkého pátku vynesla: Ořechov Všech sv. 3 576 Kč, Moravany 3 100 Kč, Tikovice 920 Kč.  Sbírka z minulé neděle - Neděle Zmrtvýchvstání Páně na farní investice vynesla v Ořechově u Všech sv. 10 090, v Moravanech 8 632 Kč.
  • V sobotu 2. 4. se konala brigáda na tikovské faře. Děkujeme všem ženám a mužům, kteří s tak velkým pracovním nasazením pracovali v této farní budově. Na dalších brigádách uvítáme i ostatní farníky, a to z obou ořechovských farnosti, protože připravujeme byt kněze, který bude sloužit v obou farnostech.

• Minulou neděli 27. 3. 2016 (na Slavnost Zmrtvýchvstání Páně) zemřel Mons. Josef Valerián. Narodil se 15. března1925 ve Zborovicích (arcidiecéze olomoucká), na kněze byl vysvěcen 5. července 1949 v Brně. Poslední rok života strávil v Charitním domově důchodců pro kněze v Moravci, zemřel v nemocnici v Novém Městě na Moravě. Poslední rozloučení s ním proběhlo včera 2. 4. v kostele Nalezení svatého Kříže v Moravci, kde byl také na místním hřbitově uložen do kněžského hrobu.