Nabídka - pouť do Polska 17.-24.8.2020

 

 Osvětim – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska- Krakov - Licheň  Czestochowa – Hnězdno- Gdaňsk – Malborg

 

Poutní cesta pro poutníky z Ivančic a okolí s duchovním doprovodem P. Miroslava Kazíka.

 

Termín:   17.8. - 24.8.2020

 

Program poutní cesty:

 

1.      den:  V brzkých ranních hodinách ( cca 3.00 hod.) odjezd z Ivančic a poté z Brna. Dopoledne příjezd do Osvětimi – prohlídka koncentračního  tábora s místním průvodcem – vstupné je již v ceně. Odpoledne navštívíme  Wadowice- rodiště sv. Jana Pavla II. Prohlídka místního  kostela s relikvií sv. Jana Pavla II. Exteriér rodného domu. V podvečer návštěva poutního místa – kláštera  Kalvaria Zebrzydowska ( UNESCO) nazývané polským Jeruzalémem, kde bude sloužena mše svatá. Velmi pěkné ubytování v prostorách kláštera na dvě noci. Večeře.

2.       den:Snídaně . Mše svatá.  Lagiewniki  ( Krakov) – Zde se zaměříme na klášter   .Kongregace sester M. Boží milosrdenství, kde v kapli je uložena truhla s relikviemi  sestry Faustyny Kowalské. Navštívíme nově vysvěcenou patrovou baziliku Božího milosrdenství, která je stavbou ve tvaru Archy Noemovy z kamenů dovezených z Golgoty. Samotná bazilika pojme 15 000 poutníků. Poté přejdeme do  Centra sv. Jana Pavla II., které vnímáme ne jako pomník, ale skutečné místo pro setkání se sv. Janem Pavlem II. – „ Nebojte se“ ... Samotné  centrum se skládá z muzea a kostela, který je vyzdobený mozaikami  I. Rupnika stejného umělce, který se podílel na bazilice v San Giovanni  Rotondo. Nový kostel byl vysvěcen v roce 2013 a přední místo v něm  zaujímají ostatky sv. Jana Pavla II. Na závěr  v případě časových možností navštívíme hrad a katedrálu na vrchu  Wawel v Krakově. Večeře.

3.      den: Snídaně a po ní cesta do hlavního poutního místa Polska Czestochowa – mše svatá a také prohlídka tohoto poutního areálu včetně večerního poutního programu ve spojitosti se zakrýváním obrazu Madony. Ubytování v hotelu Wenecki v centru Czestochowé. Večeře.

4.      den: Snídaně a po ní cesta do dalšího poutního místa, kterým je Starý Licheň - poutní středisko se dvěma chrámy. Ve starším, neogotickém kostele sv. Doroty se nachází obraz Matky Boží Lichenské z 18.stol., nedaleko je postavena kamenná Golgota s křížovou cestou. Druhá svatyně je nově postaveným největším chrámem v Polsku a zároveň vrcholné dílo soudobé architektury. Mše svatá a večerní duchovní program v tomto místě, které se nachází v krásném parkovém areálu. Nocleh v poutním hotelu Arka, který se nachází přímo v poutním areálu. Večeře.

5.      den: Snídaně. Návštěva Gniezdno (Hnězdno) – katedrála na Nebevzetí P. Marie s náhrobkem sv. Vojtěcha. Mše svatá. Přejezd do Gdaňska do hotelu Gniecki na dvě noci. Hotel se nachází cca 6 km od centra města.Večeře.

 

 

 

6.      den: Snídaně. Celodenní návštěva Gdaňska - města, které leží na břehu Baltského moře. Mezi nejvýznamnější památky města patří: bazilika na Nebevzetí Panny Marie. Budeme se snažit v tomto místě zabezpečit mši svatou. Nezapomeneme  vytvořit dostatečný časový prostor spojený s Baltickým mořem. Večeře a nocleh na stejném místě.

7.      den: Snídaně. V rámci cesty domů navštívíme město Malborg s dominantou města, kterou je stejnojmenný křižácký hrad – obranná tvrz z červených cihel v gotickém stylu ( UNESCO). Tento den mše svatá bez záruky. Cesta domů.

8.      den: Příjezd do nástupních míst v brzkých ranních hodinách.

 

Cena:  9 850 Kč

 

Cena obsahuje: autobusovou dopravu, 6x nocleh ve velice pěkných zařízeních ve dvou nebo třílůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, 6x snídani, 6x večeři,  vstupenku do KT Osvětim včetně průvodce, průvodcovský a kněžský doprovod, komplexní pojištění.

 

Cestovní kancelář VOMA s.r.o., Třebíč, Havlíčkovo nábřeží 1,tel. 568 821 115, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.